עגלת קניות

סגור

Notice: the_widget נקרא בצורה לא תקינה. יש לרשום וידג'טים באמצעות register_widget(), לפני שניתן יהיה להציג אותם. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 4.9.0.) in /home/bluewake/public_html/wp-includes/functions.php on line 5167

כיצד בוחרים גלשן וויקבורד?

כיצד בוחרים גלשן וויקבורד?

לקנות גלשן וויקבורד זוהי החלטה לא קלה. ישנן אופציות רבות שמהן ניתן לבחור, יצרנים בשפע, המון מונחים שצריך לדעת והרבה עובדות חשובות. במדריך זה ננסה לתת לכם מספר כלים על-מנת לעזור לכם לבחור את גלשן הוויקבורד הנכון לכם.

בבחירת גלשן, יש מספר דברים שצריך לקחת בחשבון , כיצד בוחרים גלשן וויקבורד? כעת ננסה להסביר את הגורמים:

אורך:
בחירת גלשן וויקבורד באורך הנכון חשובה מאוד. ככל שמשקל הגולש גדול יותר, כך הגלשן צריך להיות ארוך יותר.
מידת הגלשן נמדדת בדרך-כלל בסנטימטרים, אם הגלשן יהיה ארוך לגולש, לגולש יהיה קשה יותר לשלוט בפניות. כמו כן הדבר יקשה על הגולש להתחיל לקפוץ, מכיוון שהגלשן יהיה כבד שלא לצורך. גלשן שיהיה קצר מדי לגולש, יגרום לגולש “לטבוע” יותר בתוך המים, מכיוון שיהיה לו פחות שטח פנים ביחס למשקל שלו. 

רוחב:
רוחב הוויקבורד קובע שני דברים: כמה קל יהיה לקפוץ משובל המים וכמה מהר הגולש יוכל לבצע פניות. גלשן צר יותר יגרום לגולש לבצע פניות מהירות יותר, אבל יקשו על הגלשן להתנתק מאחיזת המים – כלומר, יקשו על ביצוע קפיצות. גלשן רחב יגרום לקפיצות גבוהות יותר, אך יקשה על חיתוך חזק לשובל, כלומר- מעבר מצידו של השובל חזרה למרכזו. לשובל גדול טוב יותר עדיף וויקבורד רחב מכיוון ולא צריך מהירות על-מנת לבצע קפיצות גדולות, שטח הפנים הגדול של המגלש יאפשר לגולש לבצע נחיתות רכות יותר. לשובל קטן יותר עדיף מגלש צר יותר.

משקל:
גלשן וויקבורד כבד יעכב את ההתקדמות שלכם בגלישה. היצרנים כיום מבינים בעיה זו ומשנה לשנה מייצרים את הגלשנים שלהם קלים יותר. הם משתמשים בחומרים חדשניים ביותר על-מנת לייצר גלשני וויקבורד קלים יותר, אך החיסרון בכך הוא שחומרים אלו יקרים מאוד ומייקרים את עלות הגלשן.

רוקר (Rocker):
הרוקר הוא למעשה הרכב תחתית הגלשן וקיימים שני סוגים: 3 שלבים (3 stage) ורוקר המשכי (Continuous). רוקר 3 שלבים הוא רוקר שבנוי משלושה חלקים המחוברים אחד אחרי השני בזווית קלה. רוקר כזה מעלה את המומנטום של הקפיצה לכיוון למעלה, כלומר הוא כלי טוב לביצוע קפיצות גבוהות, אך הנחיתות בגלשן עם רוקר כזה הרבה יותר קשות. גלשן עם רוקר המשכי בנוי מחתיכה אחת שלמה בצורה קעורה. דבר זה מעביר את המומנטום קדימה במקום למעלה ועוזר לגולש לבצע קפיצות רחוקות יותר ומרכך את הנחיתות שלו.

חרבות / סנפירים (Fins):
מספר וגודל הסנפירים בחלקו התחתון של הגלשן משפיע על האחיזה שלו במים. קיימים שני סוגים של סנפירים: סנפירים שמתברגים לגלשן וסנפירים שמוטבעים במבנה הגלשן. ככל ששטח הסנפיר גדול יותר, כך יושפעו החיתוכים של הגולש על המים. ככל ששטח הסנפיר קטן יותר, ככה ניתן יהיה לבצע תרגילים על המים ביתר קלות.

גרפיקה:
כאמור, הגרפיקה של הגלשן לא משפיעה על הגלישה, אלא רק על הצורה שבה אחרים חושבים שאתם גולשים, כך שהעניין הזה לחלוטין נתון לשיקול דעתו של הגולש.

כיצד בוחרים גלשן וויקבורד? אם יש לכם שאלות נוספות וזקוקים למידע נוסף צרו קשר >>

גלול למעלה